Gwarancja jakości

Udzielamy
- 5 lat gwarancji na kamień z którego wykonane są elementy przez Państwa zamówione w firmie Stein-Pol
- 14 miesięczną gwarancję na wykonany montaż.

Do produkcji nagrobków, parapetów, schodów i innych elementów używamy tylko płyt granitowych ciętych w naszej firmie z bloków granitowych, które kupujemy z wyrobisk o dobrej renomie: krajowych jak i z całego świata (np: Balitc Green - Finlandia, Gnejs - Szwecja, Orion - Indie, Impala - RPA)

Elementy pozostałe po rozcięciu bloku tzw. oflisy (prawy i lewy bok przeciętego bloku) ze względu na ukryte mikropęknięcia powstałe od strzałów górniczych i odwiertów przy wydobywaniu bloku ze złoża, nie są już wykorzystywane do produkcji dalszej i używane co najwyżej do utwardzania placu przy zakładzie lub jako wypełniacz do betonu. Prawie wszystkie małe firmy, pracujące najczęściej sezonowo, aby obniżyć koszty produkcji i sprostać konkurencji używają oflisów do wyrobu nagrobków, zwyczajnie oszukując klienta, który dostaje niepełnowartościowy towar.

Ponadto małe, sezonowe firmy zamiast wydobywać naturalny poler z kamienia metodą długotrwałego polerowania, uzyskują go chemikaliami, których trwałość to najwyżej pół roku od momentu nasączenia i wypolerowania.
Tak też jest z nagrobkami importowanymi z Chin. Ceny są wówczas dla Państwa bardzo atrakcyjne, ale płacą Państwo za efekt poleru uzyskany drogą chemiczną czyli bardzo nietrwałą.
Przy sprzedaży takich nagrobków jest do 65% reklamacji.

Stein Pol jako dobrej renomy firma na to nie może sobie pozwolić.

Gwarantujemy poler na bardzo wysokim poziomie, dlatego do czyszczenia polerowanych elementów granitowych polecamy czystą wodę. (może być z niewielką ilością płynu do naczyń, do usunięcia tłustych i lepkich nieczystości spadających z drzew). Nie ma potrzeby żywicować i smarować chemikaliami. Ale to już zostawiamy do Państwa wyboru (elementy smarowane chemikaliami nie podlegają gwarancji)

UWAGA!!!
Bardzo prosimy do 14 dni od montażu nie poruszać płyty napisowej i nie myć fug (łączeń elementów granitowych). Ewentualne drewniane kliniki montażowe można usunąć po paru dniach (nie zawsze my mamy okazję to zrobić).